• Logopeda

Piątek                 11:45-12:30 kl. 3

12:45-13:30 kl. 0

Konsultacje dla rodziców:

Proszę o wcześniejsze umówienie się za pośrednictwem Librusa lub telefoniczne 12 3885005 (w.24).

Regulamin uczęszczania na zajęcia terapii logopedycznej

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie

1. W zajęciach uczestniczą  dzieci  potrzebujące terapii, zakwalifikowane przez logopedę na podstawie wyników uzyskanych z badań przesiewowych, kontynuujący terapię  logopedyczną i ze wskazaniami do terapii logopedycznej w opinii PPP.

2. Czas trwania zajęć logopedycznych - 1  godzina lekcyjna.  Czas zajęć przewidziany z dzieckiem może ulec zmianie w związku z potrzebami i możliwościami dziecka. Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w grupach do 4 osób.

3. W zajęciach mogą brać udział dzieci zdrowe ( tzn. bez kataru, kaszlu, gorączki, bólów głowy, brzucha, chorób zakaźnych).

4. Każdy uczeń powinien założyć dwa zeszyty  (format A4, do którego będą wklejane karty pracy) Jeden zeszyt zostaje w szkole (do wglądu dla rodziców),  natomiast drugi zeszyt zawierający wskazówki do ćwiczeń w domu będzie zabierany przez uczniów.

5.  Dziecko jest zobowiązane do przynoszenia zeszytu, kredek, nożyczek i kleju na każde zajęcia. Współpraca jest kluczem do sukcesu terapii.

6. Terapia logopedyczna ma miejsce również w domu, a jej skuteczność  ściśle uzależniona jest od współpracy Rodziców z logopedą. Systematyczne utrwalanie ćwiczeń w domu przynosi rezultaty.

7. Rodzice są zobowiązani do systematycznego kontaktu z logopedą oraz do dopilnowania, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia, a także było do nich przygotowane.

8. Trzy nieusprawiedliwione nieobecności oraz niestosowanie się do zaleceń logopedy (częsty brak przygotowania i naganne zachowanie na zajęciach) powoduje skreślenie z listy dzieci uczęszczających na terapię.

9. Rodzice zobowiązani są do stosowania się do zaleceń logopedy (zalecenia pisemne lub ustne), a w razie wątpliwości mogą umówić się na konsultację  z logopedą.

Jezyk_gietki - program zajęć

Przed_wizyta_w_poradni psychologiczno pedagogicznej_.pdf